Elektronické publikace

Elektronické publikace

Rokycanská hudební sbírka. Katalog franko-nizozemských duchovních skladeb dochovaných v nejstarší vrstvě repertoáru.

Rokycanskou hudební sbírku tvoří cenný soubor hudebnin, obsahující kompozice českých i cizích autorů, které zřetelně avizují nástup koncertantních prvků v církevní hudbě.

Z této sbírky nový elektronický katalog vybírá autory franko-nizozemské: jedná se celkem o 210 převážně motetových a mešních kompozic od dosud identifikovaných 43 autorů. Součástí katalogu je přehled o možných tištěných předlohách, dostupných rukopisných konkordancích a kritických edicích.

Vlastnímu katalogu předchází úvodní studie, nástin dějin bývalého rokycanského literátského bratrstva a samostatná studie k franko-nizozemskému hudebnímu repertoáru. K odborné hudebně-historické části je připojen popis hudebních rukopisů a tisků a popis písařských rukou podle jednotlivých signatur. Práci doplňují bibliografie a rejstříky.

Autorkami katalogu, který si můžete zdarma stáhnout níže, jsou Kateřina Maýrová, Stephanie P. Schlagel a Hana Hrachová.
ISBN 978-80-7036-513-7
461 stran

Ke stažení:

Katalog Rokycanská hudební sbírka (PDF 24 MB)


Publikace vznikla za finanční podpory Ministerstva kultury v rámci institucionálního financování dlouhodobého koncepčního rozvoje výzkumné organizace Národní muzeum (DKRVO 2013/44, DKRVO 2014/44, DKRVO 2015/46, DKRVO 2016/43, 00023272).

obálka katalogu

Obálka katalogu

Zpět

Zobrazit výpis článků

Zpět na Publikace Národního muzea